eMule pradžiamokslis žaliems

DĖMESIO: nerekomenduojama naudoti eMule su Windows 95/98/ME operacinėmis sistemomis.

Įžanga:
Sveiki. Šis tekstukas yra skirtas pradedantiesiems žmonėms, kurie dar nesinaudojo eDonkey/eMule [ar kuria kita P2P failų dalinimosi programa]. Čia bandysiu paaiškinti, ką reikia daryti, norint būti pilnaverčiu eDonkey/eMule tinklo vartotoju :-)

Pradžia:
Pirma, kaip jau tikriausiai ir patys susipratote, teks atsisiųsti eMule programą į savo kompiuterį. Ją atsisiųsti reikia iš čia: http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=53489
Kurį failą siųstis? Reikia siųstis naujausią versiją. O tai bus kuo aukštesnis skaičius (0.41 yra aukštesnis už 0.30) ir raidžių (0.30e aukštesnis už 0.30b) "mišinys". Dažniausiai nauja versija būna puslapio viršuje. Bus kažkas panašaus į:

Pirmasis - eMule0.44a_Installer.exe - yra automatiškai save instaliuojanti eMule (instaliacinis paketas). Jums ją paprasčiausiai reiks paleisti, nurodyti katalogą, į kurį instaliuosite (arba palikti tą, kuris jau parašytas) ir baigti instaliaciją.
eMule0.44a.zip - tik suspausti emule failai, be instaliacines programos. Šis paketas užims kiek mažiau vietos, bet turės visiškai tuos pačius failus kaip ir eMule0.24b_Installer.exe.
Į emule0.44a-Source.zip jums net nereikia žvelgti, nes tai yra eMule išeities tekstai. Jei esate developeris (programuotojas) ir mokate C++ kalba, tai gal jums pasirodys įdomu ir tai :-)

Atsisiuntus eMule, jūs ją instaliuokite arba išpakuokite į norimą katalogą.

Nustatymai:
Dabar - kai jau savo kompiuteryje turite naujausią eMule versiją, galite ją ir pasileisti. Tai jūs padarysite pasileisdami "emule.exe" arba per START meniu.
Pasileidę turėtumėte išvysti eMule vartotojo sąsają. Jeigu jos kalba nėra lietuviška, tada eikite į "Preferences", ten pamatysite "Language", pakeiskite kalbą į "Lithuanian". Jei reikalingo kalbos failo eMule neras - tai bus pasiūlyta jį įkrauti iš interneto.
Dabar, priklausomai nuo jūsų prisijungimo greičio, reikia sukonfiguruoti eMule greičių limitus.
Įeikite "Nustatymai" -> "Susijungimas":

Jeigu jūs turite Tako aDSL A0, tai kur yra "Limitai" - "Išsiuntimo limitas" nurodykite 6, "Gavimo limitas" 24 (arba 5/20) - gavimo limitą galima ir išjungti nuėmus varnelę - tada bus automatiškai siunčiama ant max pagal esamą siuntimo limito santykį .
Max šaltinių failui - 1000; Max prisijungimų 2000 [šiaip patys galit rašyti pagal savo nuožiūrą - tik nereikia peržengti sveiko proto ribų, 2000-3000 pilnai viskam užtenka].
Abi varneles ant Auto prisijungimas startuojant ir Prisijungti netekus ryšio turėtu būti uždėtos.
Pažymim prie kokio tinklo norime jungtis: Kad ir eD2k.

Lange "Serveris":

uždėkite varneles ant Šalinti mirusį serverį po 5 bandymų (nebūtina), Atnaujinti serverių sąrašą prisijungus prie serverio, Atnaujinti serverių sąrašą kai prisijungia klientas, Naudoti prioritetų sistemą. Kiti punktai gali būti ir nepažymėti.

Lange 'Katalogai'

jūs turėtumėte pažymėti tuos katalogus, kurių turiniu jūs norėtumėte dalintis su kitais vartotojais.
Nežymėkite visų savo diskų, savo labai didelių MP3 kolekcijų.
eMule tinklas labiau tinka didesnių failų, kaip filmų, žaidimų, ISO atvaizdų ir t.t. dalinimuisi.
Kodėl jūs turėtumėte dalintis failais? Pirmiausia todėl - nes JŪS iš kažko kažką norite gauti, o juk būtu gerai, jei galėtumėte kažką ir atgal duoti? Be to, eMule naudoja kreditų sistemą (apie tai galite pasiskaityti šio FAQ atskirame skyrelyje) ir kuo jūs daugiau nusiūsite, tuo daugiau šansų bus patiems gauti norimus failus.

Laukelyje "Ateinantys failai" jūs turėtumėte nurodyti tą katalogą, kuriame norėtumėte rasti jūsų eMule atsiųstus failus, o laukelyje "Laikini failai" nurodykite katalogą kuriame eMule turėtu laikyti laikinus, part.met failus. Nenurodykite ateinančių ir laikinųjų failų katalogų kaip tuos pačius, nes tuomet gali atsirasti papildomu komplikacijų.
Kitų laukų jums konfiguruoti nebūtina, tačiau jei norite ir su jais susipažinti, tai apie juos turėtumėte rasti informacijos šiame FAQ.

Prisijungimas:
Kad prisijungti prie serverių, jums pirma reikia gauti/žinoti tų serverių adresus ir portus. Serverių sąrašų nuorodas galite rasti > čia <  (arba naudoti šitą, bet negarantuoju kad jis veikiantis: http://ed2kmet.x24hr.com/pl/slist.pl?download/server-max.met  ).
Dabar nusikopijuokite nuorodą ( http://ed2kmet.x24hr.com/pl/slist.pl?download/server-max.met ) ir ją įrašykite eMule lange "Serveriai" į laukelį "Atnaujinti server.met iš URL:"


 

ir paspauskite "Atnaujinti". Dabar jūsų serverių sąraše turėtu atsirasti nemažas kiekis serverių. Kadangi jūs jau turite serverių, tai prie jų ir junkitės, paspausdami mygtuką "Jungtis" eMule viršuje kairėje pusėje. Po kiek laiko eMule turėtu prisijungti prie kokio nors serverio.

Failų gavimas ir paieška:
Failus jūs siųsti galite dviem būdais - naudodamiesi paieška, arba tiesiai pagal nuorodas iš tam skirtų puslapių (pvz. www.sharereactor.com   www.linkomanija.net ir k.t.).

Norėdami naudotis paieška, paprasčiausiai nueinate į eMule langą "Paieška":


 

Lango Paieška skyriuje "Paieška" į laukelį "Pavadinimas" įrašykite norimo failo / dainos / žaidimo / filmo / ... pavadinimą, pasirenkate failo tipą ('video', 'audio', 'archyvai', arba paprasčiausiai - 'Bet kas' ('Bet kas' priims bet kokio tipo failus ir juos parodys jūsų paieškos rezultatuose)). Suvedę duomenis spauskite "Startas". Po kelių ar keliolikos sekundžių apatiniame lange turėtu atsirasti paieškos rezultatai. Jų gali būti daug, mažai, arba iš viso nebūti - priklauso nuo ieškomo dalyko populiarumo.
Kai rezultatų būna labai daug - bus aktyvus 'Daugiau' mygtukas - tada jį paspaudę gausite dar daugiau rezultatų.
Jei eMule rado jums tinkamą failą, tai spustelkite ant jo 2 kartus pelyte arba 'Gauti pasirinktus' ir jis turėtu atsirasti eMule lange "Gavimai"

"Gavimai" langas:


 

Kai susirandate norimus failus, tai jūs juos įdedate į "Gavimai" langą. Ten yra matomas jų dydis, atsisiųstos informacijos kiekis, siuntimo greitis, paplitimas, šaltinių skaičius...
Taip pat 'Išsiuntimai' lange matysite kas kokius ir kokiu greičiu siunčiasi failus iš jūsų.

Kas ta spalvota juosta ? - - rodo jūsų failo paplitimą, turimas ir siunčiamas, neturimas dalis.
Plačiau > čia < . Jeigu jūsų failui rado šaltinių, tai viskas gerai - kada nors jį pradės siųsti. Reikia tik turėti kantrybės - palikite įjungtą eMule nors pusė paros - parai - kad įsibegėtu.

---
Štai tiek pradžiamokslio su eMule.
Sekmės!

Naujinta: 2004.09.08 Daan